Biegnące dzieci
Biegnące dzieci

Stowarzyszenie Miłośników Sportu i Rekracji

Stowarzyszenie Miłośników Sportu i Rekracji powstało w listopadzie 2015 r. z inicjatywy młodzieży, radnego Kamila Góratowskiego oraz sołtysa Bogusława Rafy.

Stowarzyszenie zrzesza dzieci i młodzież z terenu wsi Mszanka. Celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności sportowo – rekreacyjnej na rzecz dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz promocja aktywnego stylu życia. Stowarzyszenie pragnie przyczynić się także do poprawy warunków uprawiania sportu .

Biegnące dzieci

W ramach swojej działalności przewidujemy organizację:
– turnieju małego pola na stadionie w Mszance
– mini dnia sportu dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mszance
– wyjazdu na mecz T-Mobile Ekstraklasy dla młodzieży z terenu wsi Mszanka oraz członków stowarzyszenia
– pikniku rodzinnego dla mieszkańców Mszanki.

Na chwile obecną nasze stowarzyszenie zostało wyposażone w grę stołową „ piłkarzyki”, elektroniczny dart , stół do ping – ponga a także sprzęt grający audio.

Ponadto w ramach swojej działalności członkowie stowarzyszenie biorą udział w halowej lidze fitsalu organizowanej przez OSIR w Gorlicach.
W wyniku naszej działalności młodzież będzie miała możliwość bezpiecznego i zorganizowanego spędzenia wolnego czasu.

Jak wiadomo sport kształci postawę stosowania w praktyce zasady fair play, prowadzenia czystego, pozbawionego oszustwa współzawodnictwa, kierowania się dobrem ogółu (gry zespołowe). Bez wątpienia dziecko, które wykształci sobie te wszystkie postawy w młodości, stosować je też będzie w życiu dorosłym. Czyni to człowieka lepszym i o wiele bardziej wartościowym. Sport jest bowiem wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, np. z rodziną; doskonałym lekiem na stres, zmęczenie, złe samopoczucie, problemy w wielu dziedzinach zdrowia.

2 komentarze

  1. Jak się poszuka to w każdej prawie miejscowości działają jakieś stowarzyszenia czy inne organizacje. Problem jednak, że ich nie widać, mało reklamy i jakoś tak się to słabo kręci. Ale inicjatywa fajna 😉

  2. Super sprawa, przynajmniej dzieciaki się czymś zajmą zamiast siedzieć godzinami przy komputerze,muszę się popytać czy w naszej wsi coś takiego przypadkiem nie działa, może w końcu syn miałby fajne i bezpieczne miejsce na spotkania ze znajomymi. 🙂

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*