Program 500+ Gorlice na szarym końcu

Gorlice na szarym końcu w rozpatrywaniu wniosków z programu 500+, tak wynika z podsumowania Wojewody Małopolskiego i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej.

Po trzech miesiącach od wdrożenia programu 500+ mamy pierwsze podsumowania. Są w Polsce gminy które rozpatrzyły już 95% wniosków. Niestety, Gorlice odwrotnie, na szarym końcu, tylko 7% rozpatrzonych wniosków. Marne pocieszenie dla mieszkańców, że gorzej jest tylko w Bukowinie Tarzańskiej, tam rozpatrzono tylko 5% wniosków.

program-500-plus

Można się pośmiać z nieudolności urzędniczej, ale to gorzki śmiech, przez łzy. Przecież na te pieniądze czekają najuboższe rodziny dla których 500 złotych co miesiąc to naprawdę dużo. A po drugiej stronie jakiś urzędnik który zawsze ma czas, jemu się nie spieszy, byle dobra pensja była co miesiąc.

A może warto by wysłać kilkadziesiąt listów do różnych instytucji, może CBA zajmie się sprawdzeniem powodów takiej opieszałości urzędniczej? Nasuwa się gorzka refleksja, cokolwiek by rząd nie wymyślił sensownego, to na samym dole urzędnik tak czy inaczej zepsuje.

A jak program 500+ wygląda w Mszance? Dostał ktoś już pieniądze?

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

1 komentarz

  1. Dziwisz się? tak jest prawie w całym kraju a szczególnie w Galicji. Tutaj urzędnika nadal czuje się panem i władcą. Był nawet dekret Cara, przypomnę “Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.”

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*